Банкам дозволили продавати іноземну валюту суб’єкта господарювання-резидентам (юридичним особам та ФОП) з метою забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон. Однак це правило діє виключно для оплати добових витрат у розмірі, що не перевищує 80 євро (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленого НБУ на дату операції), витрат на проживання та транспортних витрат (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу) для зарахування на поточний рахунок в іноземній валюті цього суб’єкта господарювання, операції за яким здійснюють з використанням корпоративного (бізнесового) електронного платіжного засобу.
Зміни передбачає постанова Правління НБУ від 05.08.2022 р. № 172, яка діє із 06.08.2022 року.
Також тепер уповноважені установи здійснюють купівлю та продаж готівкової іноземної валюти за курсом, установленим уповноваженою установою.
Банки-емітенти для списання або зарахування. з рахунку або на рахунок клієнта коштів за операціями, здійсненими з використанням електронних платіжних засобів, якщо валюта, в якій проводиться міжбанківський переказ, не збігається з валютою рахунку клієнта, використовують курс гривні до іноземної валюти, установлений банком-емітентом, який діє в день відображення банком операції.
Окрім того, обмеження для розрахунків платіжною карткою за кордоном у 100 000 грн включно на календарний місяць з усіх рахунків клієнта банку, відкритих у національній валюті, не діє на клієнтів банку – суб’єктів господарювання, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі документів, що надають право на здійснення міжнародних перевезень.